آخرین خبرها

راههای تشخیص باتری های اصلی و فیک آیفون

امروز میخواهیم در مورد روش های تشخیص باتری های اصلی از تقلبی آیفون را باهم برسی کنیم. اصلا ایا امکان شناخت باتری های اصلی و تقلبی برای عموم مردم امکان پذیر هست یا نه؟ باما همره باشید تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

چه راه هایی برای شناخت باتری های تقلبی از باتری های اصلی وجود دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید بگم که راه های متفاوتی برای شناخت باتری های اصلی از باتری های تقلبی وجود دارد.یکی از مهم ترین و اصلی ترین راه های شناخت باتری های اصلی و تقلبی برچسب روی باتری ها می باشد. روی برچسب باتری ها یک سری اطلاعات از قبیل مدل و اسم مدل گوشی و شرکت سازنده و امپر و ولتاژ و وات و تاریخ تولید و یک سری اطلاعات دیگر روی باتری ها نوشته شده است.

یکی دیگر از راه های شناخت باتری ها نوع جنس بدنه و طرح بسته بندی و حتی اختلاف قیمت باتری ها می باشد. تمام باتری های اصلی، برچسبی که روی انها کشیده شده است دارای لوگوی اورجینال و تاریخ ساخت می باشد و نوشته های روی برچسب باتری با کشیدن ناخن مخدوش نمی شود.

باتری های ایفون نیز تقلبی دارند؟

امروزه کشور چین و تعدادی کشور های دیگر در حال ساخت محصولات تقلبی و فیک هستند و لوازم جانبی گوشی و باتری ها نیز از این موضوع استثنا نیستند. برای کاربرانی که ایفون دارند و خیلی اهل زیر و رو کردن مبایل نیستند و عادت دارند که از یک گوشی تا روزی که کار می کند استفاده کنند، تعویض باتری امری غیر قابل اجتناب است . اما از عمده ترین دغدغه های انها پیدا کردن و خرید باتری های اورجینال و اصلی می باشد که به توانند مانند روز اول از تلفن همراه خود استفاده کنند.

برای خرید و تعویض باتری های ایفون بهترین کار چیست؟

تعویض بسیاری از باتری های گوشی های قدیمی کار بسیار راحتی است و می توانید با تهیه باتری از بازار ، خودتان باتری مبایل را عوض کنید. اما این موضوع برای گوشی هایی که پشت انها باز نمی شود و اصطلاحا باتری غیر قابل تعویض دارند امری تقریبا غیر ممکن است. زیرا باز کردن درب پشت گوشی های هوشمند جدید نیازمند ابزار و تخصص خاص خود را دارد و حتی مراحل پایانی کار و استفاده از چسب مناسب و توانایی در فیکس کردن ان کار هر کسی نیست.

به دلیل عدم حضور نمایندگی رسمی ایفون در ایران بهترین راه مراجعه به فروشگاه هایی است که به طور تخصصی در زمینه اپل کار میکنند می باشد. باتری ها قیمت های متفاوتی دارند و بهترین راه ان مشاوره و کمک گرفتن از افراد با تجربه و متخصص در این کار می باشد.

حتی با پیدا کردن باتری های اصلی باز هم کار ما به پایان نمیرسد…

گوشی هایی که پشت انها باز نمی شوند برای تعویض باتری باید با استفاده از ابزار و دستگاه های مخصوص برش بخورند و در انتهای کار با چسب مخصوص باید سر جای خود قرار بگیرند اما از مهم ترین معایب تعویض باتری در این مدل گوشی ها این است که خاصیت زد اب بودن انها از بین میرود و برای مثال کسی که باتری ایفون 7 پلاس خود را تعویض کند با یک گوشی با باتری جدید اما بدون مقاومت در برابر اب طرف خواهد شد.

باتری های ایفون که همزمان اصلی و تقلبی هستند…

در بازار باتری هایی برای ایفون وجود دارند که دست دوم یا بازیافتی هستند. باتری های دست دوم که تکلیفشان مشخص است و باید با دستگاه درصد سلامت انها مشخص شوند. اما باتری هایی نیز وجود دارند که بازیافت می شوند . حالا اگر درصد سلامت باتری ها قبل از بازیافت بالای 85 درصد، انها را با عنوان باتری های نو و اصلی روانه بازار می کنند.

به عنوان نتیجه گیری از این موضوع باید بگم که بهترین راه بری خرید باتری های اصلی ایفون مراجعه به فروشگاه معتبرفونی شاپ و مشاوره گرفتن از افراد حرفه ای در این زمینه می باشد اما شما نیز اگر هنگام خرید لوازم جانبی و باتری اگر حرفی برای گفتن داشته باشید، فروشنده و تعمیر کار میداند که با چه کسی دارد معامله می کند و ریسک تقلب را تا حد زیادی پایین می اورد.

همچنین ببینید

بهترین تلویزیون 65 اینچ بازار (2024) | راهنمای جامع خرید + ویدیو

امروزه تلویزیون برندهای سامسونگ و سونی به‌دلیل داشتن کیفیت پردازش تصاویر بالا و ظاهری ظریف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *