آخرین خبرها

روش های کنترل خشم

خشم یک احساس است که می تواند نشانه یک انسان سالم باشد. زمانی خشم یک ویرانگر می شود که از کنترل خارج شده و باعث مشکل در روابط اجتماعی شود و در زندگی تاثیر بگذارد.پس مهم است که با آن برخورد صحیحی داشته باشیم. آیا آماده برای کنترل خشم خود هستید؟ اینجا ۱۰ راهکار عملی برای کنترل خشم را با شما در میان میگذاریم.

قبل از صحبت کردن فکر کنید 

در آن لحظه که کوهی از عصبانیت هستید گفتن جملاتی که به طور قطع بعدا از آن ها پشیمان می شوید، امری طبیعی است. پس قبل از صحبت کردن به خود زمان داده، افکار خود را جمع آوری کنید به بقیه ی افراد درگیر نیز این امکان را بدهید.

کنترل خشم – زندگی مشترک

به محض این که آرامش خود را بدست آوردید، ناراحتی و خواسته های خود را به طور واضح و مستقیم بدون ناراحت کردن دیگران و یا سعی در کنترل آن ، ابراز کنید.

کمی ورزش کنید 

فعالیت فیزیکی می تواند موجب کاهش استرس و در پی آن به کنترل خشم منجر شود. اگر احساس خشم می کنید، پیاده روی کنید، بدوید و یا برای چند لحظه فعالیت های فیزیکی لذت بخش انجام دهید.

محیط را ترک کنید

بیرون رفتن فقط مخصوص بچه ها نیست. در طول روز لحظاتی که مضطرب هستید، از محیط خارج شوید. چند لحظه آرامش به شما کمک می کند که شرایط را بهتر مدیریت کنید، بدون این که عصبانی یا خشمگین شوید.

راه حل های ممکن را شناسایی کنید

به جای آنکه بر آنچه باعث خشم شما شده متمرکز شوید، دنبال کنترل خشم باشید. آیا اتاق نامرتب کودک، شما را عصبانی می کند؟ در را ببندید. آیا همسر شما هر شب برای صرف شام تاخیر دارد؟ زمان آن را به گونه ای دیگر برنامه ریزی کنید. به خاطر داشته باشید که خشم هر چیزی را بر طرف نمی کند و حتی ممکن است آن را بدتر کند.

جملات تان را با کلمه “من” شروع کنید

برای جلوگیری از انتقاد یا سرزنش که تنها باعث تنش می گردد، برای توضیح دلخوری خود جمله هایتان را با کلمه “من” شروع کنید. به عنوان مثال، از “من از این که میز را بدون کمک کردن در جمع آوری ظرف ها ترک کردید ناراحت شدم” به جای ” هرگز دیگر کاری انجام نمی دهم” استفاده کنید.

کسی را ناراحت نکنید 

بخشش یک ابزار قدرتمند است. اگر اجازه دهید خشم و دیگر احساسات منفی خارج شوند، احساس مثبت جایگزین آن نمی گردد، اما اگر بتوانید فردی که شما را خشمگین کرده ببخشید، ممکن است از رفتار شما یاد بگیرد و رابطه شما را تقویت کند.

برای کاهش تنش از طنز استفاده کنید

روشن شدن مسائل می تواند باعث تنش گردد. استفاده از طنز به شما کمک می کند دید غیرواقعی نسبت به مسائل پیدا کنید. اما از زیاده روی اجتناب کنید چون این می تواند احساستان را بدتر کند.

مهارت ریلکسیشن را تمرین کنید 

تنفس عمیق را تمرین کنید، یک صحنه آرامش بخش را تصور کنید، از یک کلمه یا عبارت آرامش بخش مانند آسمان استفاده کنید. همچنین می توانید به موسیقی گوش دهید.

به دنبال راه های درمان باشید

یادگیری کنترل خشم چالشی است که همیشه همه به دنبال حل آن بوده اند. پس برای کنترل خشم خود تلاش کنید. از آنجا که خشم تقریبا کلیه ی جوانب زندگی را تحت تاثیر خود قرار می دهد، کنترل آن با به کارگیری موارد ذکر شده و یا مشورت گرفتن از یک مشاور توصیه می شود.

همچنین ببینید

6 رویکرد مختلف برای پرداختن به ترس

[ad_1] اینکه آیا آنچه که به نظر عادی است ، در آینده یکبار دیگر وجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *