آخرین خبرها

3+1 دلیل برای اینکه چرا نهال گردو بکاریم ! + عکس

در این بخش ما می خواهیم کمی هنجارشکنی کرده و به جای اینکه به میزان سود یک باغدار در احداث باغ گردو بپردازیم، دیگر کاربردهای درخت گردو را به شما معرفی کنیم. کاربرد های درخت گردو به اندازه ای وسیع و متنوع می باشد که با اطمینان خاطر می توان گفت حتی برگ های درخت گردو و یا شاخه های هرس شده درخت گردو در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد.

از این رو کشاورزان علاوه بر اینکه سالیان سال از سود سالانه درخت گردو نهایت استفاده را می برند، به هنگام ریشه کن کردن درخت گردو هم به درآمد مناسب می رسند. دلایل و کاربرد اساسی که باعث می‌ شود، بیشتر کشاورزان با هوش اقتصادی بالا به کاشت نهال گردو پرداختند را به شما ارائه می دهیم. چهار دلیل عمده و اصلی باعث می شود تا یک کشاورز مشتاق احداث باغ گردو باشد چیست؟؟

تولید آجیل با مغز میوه گردو

البته یکی از کاربرد های عمومی و کاملاً مشخص درخت گردو، تهیه میوه گردو برای تولید آجیل است. یکی از مهمترین پایه های آجیل، میوه گردو می باشد. گردو کاملا مغذی بوده و به خاطر ریز مغذی های فراوانی که دارد در نظر کشاورزان و مصرف کنندگان با ارزش بوده و جایگاه ویژه ای دارد. خرید و فروش آن بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

تهیه الوار از چوب گردو:

جالب است بدانید چوب درخت گردو دارای ویژگی ها و خصوصیاتی خاصی می باشد و بیشتر تولید کنندگان دکوراسیون داخلی به دنبال خرید الوار چوب گردو می باشند. چون چوب گردو به نسبت چوب های دیگر سخت و مقاوم است. در تهیه اسکلت مبلمان و یا تولید کفپوش از آن استفاده می شود. مهم تر این است که معمولاً در تهیه دسته اسلحه گرم و یا سرد مانند چاقو و تیرکمان نیز از چوب گردو استفاده می شود.

این را مطمئن باشید، چوب گردو یکی از محبوب‌ ترین انواع چوب و الوار تلقی می شود. درست است که در بین صنعتگران چوب درخت گردو بسیار مقاوم و بادوام شناخته شده است، ولی فراموش نکنید، این الوار دارای سختی متوسط می باشد. به همین خاطر کار کردن با آن برای صنعتگران بسیار راحت است. مخصوصا کنده کاری بر روی چوب گردو به راحتی انجام پذیر می باشد. صنعتگر دغدغه شکستن و ترک خوردگی الوار چوب گردو را ندارد.

از چوب گردو در صنایع مختلف مخصوصا دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد. میزهای ناهارخوری و مبل های کلاسیک کنده کاری شده که تقاضای زیادی در بازار داخلی و خارجی دارد. پس یک باغدار به هنگام احداث باغ گردو مطمئن است که در صورت ریشه کن کردن حتی یک درخت بیمار گردو، لاشه آن نیز قابل فروش می باشد. صنعتگران زیادی به دنبال داشتن مرکز معتبر خرید نهال با تنه و چوب درخت گردو هستند، با اینکه قیمت آن گرانتر از چوب درختان دیگر می باشد.

کاربرد میوه گردو در رنگرزی

میوه گردو دارای دو پوسته و یک مغز می باشد. پوسته بیرونی آن سبز رنگ و پوسته درونی آن چوبی است که به نام غلاف نیز می شناسند. پوسته بیرونی و سبز رنگ میوه گردو و همچنین برگ های آن در صنعت رنگرزی خواهان بسیار زیادی دارد. معمولاً رنگ آن در لباس خاکستری مایل به قهوه ای ایجاد می کند. مخصوصاً برای رنگرزی چرم طبیعی از پوسته گردو استفاده می کنند.

امروزه نژادهای اصلاح شده گردو در همان سال‌های اول به بار نشسته و به عنوان درخت گردو شناخته می شود. کشاورزانی که اطلاعات کاملی در زمینه اجزای درخت گردو دارند، سعی می کنند، تمامی قسمت های آن را جداسازی کرده و به نهاد های تولیدی مختلف عرضه کنند. آمار جدیدی در دسترس نمی باشد. ولی آخرین آماری که توانستم به دست بیارم نزدیک ۲۵ سال پیش یعنی سال ۱۳۷۶ هجری شمسی نزدیک به ۴۰ هزار پوست سبز گردو جمع آوری شد.

استفاده از پوست گردو جهت تولید رنگ های گیاهی باعث می‌ شود تا

  1. کشاورزان بیشتری برای سود بیشتر اقدام به احداث باغ گردو کنند.

تولید زغال از ضایعات گردو

همانطور که الوار درخت گردو مورد تایید بسیاری از صنعتگران می باشد، تولید کنندگان زغال نیز به دنبال تمامی زباله های درخت گردو هستند تا با استفاده از آنها بتوانند زغال های درجه یک و باکیفیت را تولید کنند. آنها مشتری دائم شاخه های هرس شده باغ گردو هستند. با استفاده از برگ و شاخه های هرس شده می توانند بهترین نوع زغال را تولید و به سود مناسب برسند.

امروزه تولید زغال به عنوان یکی از صنعت های پرسود و پردرآمد، در کل جهان تبدیل شده است. ولی برای تولید زغال صنعتگر احتیاج به مواد اولیه مرغوب و با کیفیت دارد. در گذشته که صنعت زغال سازی پیشرفت نداشت، از درختان برای تولید زغال استفاده می کردند، ولی امروزه از تمامی شاخه های هرس شده درختان و برگ آن ها مخصوصا درخت گردو زغال خشک تولید می کنند. اولین بار که مطالب را مطالعه می کردم، برای خودم جالب بود که حتی غلاف های میوه گردو یا همان پوست چوبی آن نیز مشتری دارد!!

دلایل غیر اقتصادی برای خرید نهال گردو

پس می توان گفت چهار دلیل اصلی احداث باغ گردو و  مرکز خرید و فروش نهال گردو برای کشاورزان در یک هدف خلاصه می شود، آن هم کسب سود بیشتر و بالا بردن درآمد سالیانه علاوه بر فروختن میوه گردو با فروختن و عرضه ضایعات گردو که یک کشاورز به آنها دست پیدا می کند. حالا که دلیل اصلی باغداران برای خرید نهال گردو و احداث باغ گردو را فهمیدیم، بهتر از به دیگر دلایل زیست محیطی آن نیز اشاره کنیم، چرا کاشت درخت گردو برتر از نهال های دیگر می باشد.

  • سودآوری بیشتر برای صنعتگران:

هر چقدر هم بخواهیم بحث سودآوری درخت گردو را پیش نکشیم، باز هم مجبور هستیم به آن اشاره کوتاهی کنیم، چون از هر طرف تمامی راه ها در انتها به سود کلان احداث باغ گردو منجر می شود. فروش میوه گردو و صادرات آن نه تنها برای باغدار باعث کسب درآمد می شود، بلکه باعث ارزآوری به کشور می شود. همچنین استفاده از پوست سبز رنگ در صنعت رنگرزی، تولید زغال خشک از ضایعات گردو، تولید الوار از تنه درخت گردو همگی یک فرآیند سودآور محسوب شده و تمامی صنعتگران می‌ توانند از سود آن استفاده کرده و باعث اشتغال زایی می شود.

دیگر دلایل مهم برای احداث باغ گردو از نظر کشاورزان

در این میان بهتر است نظر کشاورزان را نیز در مورد احداث باغ گردو بدانیم از نظر کشاورزان:

  • پربار بودن باغ گردو نسبت به میوه های دیگر
  • پر تقاضا بودن میوه گردو در بازار جهانی
  • امکان صادرات میوه گردو به کشورهای اروپایی عربی و منطقه
  • انبار کردن و نگهداری میوه گردو به مدت زمان یک سال
  • داشتن نژادهای متنوع و سازگار بودن با هر نوع اقلیمی

کلام آخر

با توجه به موارد گفته شده مطمئن باشید، احداث باغ گردو برای تمامی کشاورزان سود بسیار زیادی به همراه خواهد. چون تمامی میوه گردو حتی با کیفیت درجه سه نیز خواهان داشته و خریداری می شود. اگر بتوانند شرایط ارتباطی خود را افزایش دهند، باعث می شود تا تمامی مواد جانبی درخت گردو، از جمله برگ، شاخه های هرس شده، پوست سبز، غلاف چوبی، مغز گردو و در آخر تنه گردو و لاشه آن را نیز به صنایع مختلف عرضه کنند.

همچنین می توانید برای خرید انواع نهال به، سیب، هلو، انگور، زردآلو، پسته، شلیل، آلو و بادام  از طریق شماره تلفن های زیر اقدام کنید.سالیانه با تولید انواع ارقام نهال های میوه با بیش از ۱ میلیون نهال، ۴۰۰ هزار اصله گردو و ۲۰۰ هزار اصله بادام آغاز کرده و آماده ارائه تمام خدمات در این ضمینه می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس زیر در ارتباط باشید.

09141832393

09144501003

همچنین ببینید

معرفی ترازوی کمری

ترازوی کمری نوعی ترازوی دیجیتال است که به طور خاص برای استفاده در محیط‌های تجاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *