آخرین خبرها

5 مشکل رایج تلویزیون سامسونگ + روش تعمیر

تعمیر مشکلات شایع تلویزیون سامسونگ و روش های رفع آنها در منزل به کمک نمایندگی جاوید الکترونیک کامل در این مقاله گفته شده است…

تلویزیون های سامسونگ اگرچه دارای کیفیت بالای تصویر و ساخت می باشند، اما ممکن است به دلایل مختلف خراب شوند. در این مقاله قصد داریم مشکلات شایع تلویزیون سامسونگ و روش های تعمیر آنها را کامل توضیح خواهیم داد. در صورتی که به تعمیرکار متخصص برای تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل نیاز داشتید، می توانید با نمایندگی جاوید الکترونیک در ارتباط باشید.

مشکلات تلویزیون سامسونگ

تلویزیون های سامسونگ مانند هر قطعه الکترونیکی دارای خرابی هایی می باشد، در ادامه شایع ترین مشکلات این برند محبوب را باهم بررسی می کنیم.

  1. تلویزیون سامسونگ روشن نمی شود

اگر تلویزیون سامسونگ روشن نمی شود مراحل زیر را برای رفع مشکل در منزل انجام دهید.

ابتدا کابل برق و پریز برق را بررسی کنید. چنانچه کابل برق تلویزیون دچار آسیب و پارگی است آن را تعویض کنید.

برای روشن کردن از دکمه هایی که در زیر یا پشت تلویزیون قرار داده شده استفاده کنید.

کابل برق را از تلویزیون جدا کنید و بعد از چند دقیقه آن را متصل کنید. این روش نوعی ریستارت تلویزیون می باشد.

با انجام این روش ها اگر همچنان تلویزیون روشن نمی شود، احتمال خرابی قطعات داخلی تلویزیون سامسونگ است که باید تعمیر شود.

خرابی و ضعف در برد پاور و مین برد می تواند باعث روشن نشدن تلویزیون سامسونگ شود، که باید توسط متخصص تعمیر شود.

  1. تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

یکی دیگر از مشکلات تلویزیون سامسونگ زمانی است که تلویزیون روشن می شود ولی تصویری نمایش نمی دهد و فقط صدا دارد.

برای رفع این مشکل در منزل می توانید کابل تصویر HDMI و AV را تعویض کنید. همچنین می توانید فلش به تلویزیون متصل کنید و تمام خروجی های تلویزیون را بررسی کنید. ممکن است، خروجی و سوکت های تلویزیون خراب شده اند.

اگر مشکل برطرف نشد، مشکل از خرابی بکلایت تلویزیون سامسونگ است. بهتر است توسط نمایندگی تعمیر یا تعویض گردد. بک لایت نور پشت پنل تلویزیون است که اگر خراب شود تصویر نمایش نمی دهد.

  1. خطوط عمودی و افقی در صفحه

ممکن است خطوط عمودی و افقی رنگی در تصویر تلویزیون سامسونگ برایتان اتفاق بیافتد. این مشکل دلایل متفاوتی دارد شامل: آب خوردن تلویزیون، ضربه، استفاده بیش از حد و ضعف در پنل تلویزیون است.

برای رفع این مشکل تست کنید که این خطوط در همه خروجی ها و با دستگاه های مختلف هست یا نه. کابل تصویر را تعویض کنید. بی کیفیت بودن کابل تصویر یکی از احتمالات خطوط در صفحه نمایش می باشد.

در زمانی که با چنین مشکلی مواجه می شوید، بهتر است هرچه سریعتر اقدام به تعمیر آن کنید. خرابی فلت پنل یا برد تیکان باعث بروز چنین مشکلی می شود. فلت تلویزیون باید توسط دستگاه مخصوص تعویض گردد. در چنین شرایطی انتخاب تکنسین و نمایندگی معتبر می تواند مشکل را برطرف کند.

شرکت جاوید الکترونیک با استفاده از دستگاه های پیشرفته و بروز، تعمیرات پنل تلویزیون را با ضمانت نامه کتبی انجام می دهد.

  1. سیاه شدن قسمتی از تصویر

یکی دیگر از مشکلات رایج تلویزیون سامسونگ سیاه شدن قسمتی از تصویر میباشد. این مشکل معمولا به دلیل خرابی قسمتی از بک لایت تلویزیون است. برای رفع این ایراد باید تلویزیون توسط تکنسین باز شود و قطعه خراب را تعمیر یا تعویض کند.

برای این که مطمئن شوید مشکل از تلویزیون است بهتر است کابل های تصویر را تعویض و تمام خروجی ها را بررسی کنید. اگر در تمام موارد مشکل وجود داشت پس تلویزیون خراب می باشد.

  1. خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ

زمانی که در حال تماشای تلویزیون هستید ممکن است، خود به خود تلویزیون خاموش شود. علت این مشکل به دلایل گرم شدن بیش از حد تلویزیون، خرابی برد تغذیه، مین برد یا مشکل در تنظیمات باشد.

برای برطرف کردن این مشکل ابتدا به قسمت تنظیمات بروید و تنظیمات را ریست فکتوری کنید. شاید سیستم خاموشی خودکار فعال شده باشد. اگر با انجام این کار مشکل برطرف نشد، احتمال خرابی قطعات داخلی تلویزیون مانند برد پاور و مین برد وجود دارد. که باید توسط تکنسین متخصص انجام شود.

4 روش برای جلوگیری از خرابی تلویزیون سامسونگ

برای اینکه طول عمر تلویزیون سامسونگ افزایش یابد و از هزینه تعمیر جلوگیری کنید، این 4 روش را انجام دهید:

1. قرار دادن تلویزیون دور از تابش نور مستقیم خورشید.

2. تلویزیون را در جای خنک و بدون رطوبت قرار دهید.

3. از محافظ برق و محافظ صفحه برای نوسان برق و ضربه احتمالی استفاده کنید.

4. هر 2 یا 3 ساعت استفاده از تلویزیون، آن را به مدت 5 الی 10 دقیقه خاموش کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله ما سعی کردیم خرابی های شایع تلویزیون های سامسونگ و روش تعمیر آنها که می توانید در منزل انجام دهید را توضیح دادیم. اگر از دانش و تخصص کافی در زمینه تلویزیون برخوردار نیستید به هیچ عنوان آن را دستکاری نکنید.

در پایان برای تعمیر تلویزیون سامسونگ و رفع تمام مشکلات آن می توانید از نمایندگی جاوید الکترونیک کمک بگیرید. این نمایندگی تمام تعمیرات تلویزیون samsung را در محل و با استفاده از قطعات اصلی به همراه ضمانت نامه بی قید و شرط انجام می دهد.

شماره تماس نمایندگی سامسونگ: 77506506-021

همچنین ببینید

سریع‌ترین روش ارسال مرسولات به خارج از کشور

به دنیای مدرن خوش آمدید، جایی که مرزها معنایی ندارند و مردم می توانند به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *