آخرین خبرها

استیک با پیاز قرمز و اسفناج

مواد لازم :

1قاشق غذاخوری به اضافه یک قاشق چایخوری روغن زیتون
2 عدد استیک (به ضخامت 2/5 تا 3 سانتیمتر )
نمک و فلفل به میزان لازم
پیاز قرمز 1عدد ، حلقه حلقه شده و حلقه از هم جدا شده
2 دسته اسفناج ، ساقه های ضخیم آن جدا شده
1 قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک

طرز تهیه :

1- فر را از قبل با درجه حرارت 400 درجه فارنهایت گرم کرده و 1 قاشق چایخوری روغن زیتون را در ظرف مناسبی ریخته و بر روی حرارت متوسط قرار دهید تا روغن گرم شود ، گوشت استیک را با نصف قاشق چایخوری نمک و نصف قاشق چایخوری فلفل مزه دار کرده و در تابه قرار دهید و اجازه دهید تا یک طرف آن پخته و به رنگ قهوه ای در آید (حدوداً 3 دقیقه طول می کشد . حال استیک را برگردانید تا طرف دیگر آن نیز پخته شود .

2- پیاز های حلقه شده را در اطراف استیک ریخته و روغن زیتون باقی مانده را بر روی آنها ریخته و اجازه دهید تا پیاز به مدت 3 دقیقه تفت داده شده و نرم شوند . حال ظرف را داخل فر قرار داده و اگر میزان پختگی استیک را در حد متوسط (medium) می خواهید بهتر است به مدت 4 الی 5 دقیقه در فر بماند . حال استیک را از فر خارج کرده و آنرا بر روی تخته برش قرار داده و قبل از برش زدن اجازه دهید تا کمی خنک شود (5 دقیقه)

3- حال اسفناج را درون تابه داغ ریخته و پیاز را نیز اضافه کنید و با 1/4 قاشق چایخوری نمک و 1/4 قاشق چایخوری فلفل آنها را مزه دار کنید و مخلوط را تا زمانی که پیاز ها نرم شوند (حدوداً یک تا 2 دقیقه) بر روی حرارت قرار دهید . حال اسفناج و پیاز ها را بر روی دیس ریخته و سرکه را نیز به آنها اضافه نمایید . حال می توانید اسفناج و پیاز آماده شده را با استیک های برش زده شده سرو کنید.
هر واحد : 309 کالری ، 27 گرم چربی (9 گرم چربی اشباع ) ، 80 میلی گرم کلسترول ، 533 سدیم ، 38 گرم پروتئین ، 7 گرم کربوهیدرات ، 2 گرم شکر ، و 3 گرم پنیر

همچنین ببینید

سفارش آنلاین

سفارش آنلاین برای یک غذای خوشمزه

آیا شما هم از جمله افرادی هستید که بعد از یک روز کاری سخت، دیگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *