موقعیت شما : صفحه اصلی » آشپزی
پای سیب و شاه توت

پای سیب و شاه توت

مواد لازم ۲ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت قاشق چایخوری نمک فنجان به اضافه ۲ قاشق غذاخوری شکر یک کیلو و ۲۰۰ گرم سیب، پوست گرفته، هسته در آورده و به قطعات نیم سانتی متری برش زده ۲ قاشق غذاخوری کره ۱ قاشق غذاخوری زنجفیل رنده شده شاه توت ۳۰۰ گرم ۱ عدد تخم مرغ درشت […]

مواد لازم

۲ قاشق غذاخوری نشاسته ذرت
قاشق چایخوری نمک
فنجان به اضافه ۲ قاشق غذاخوری شکر
یک کیلو و ۲۰۰ گرم سیب، پوست گرفته، هسته در آورده و به قطعات نیم سانتی متری برش زده
۲ قاشق غذاخوری کره
۱ قاشق غذاخوری زنجفیل رنده شده
شاه توت ۳۰۰ گرم
۱ عدد تخم مرغ درشت ، زده شده
قاشق چایخوری پودر دارچین
خمیر آماده و رول شده پای ۱ عدد

طرز تهیه:

۱٫ فر را از قبل با درجه حرارت ۴۰۰ درجه فارنهایت گرم کرده و در ظرف مناسبی نشاسته ذرت، نمک و فنجان شکر رابه خوبی با یکدیگر مخلوط کرده و سپس سیبهای خرد شده را به این مخلوط اضافه کرده و بخوبی سیبها را آغشته به مخلوط کنید.
۲٫ کره را در ظرف مناسبی که بر روی حرارت قرار داده اید ذوب نمایید(بهتراست ظرف ۲۰ سانتی متر قطر آن باشد) زنجفیل را نیز به کره ذوب شده اضافه کنید و تفت داده تا عطر آن به مشام برسد (یک تا ۲ دقیقه) .حال شاه توت را اضافه کرده و آنها را با یکدیگر مخلوط کنید.
۳٫ ظرف را از روی حرارت برداشته و مخلوط سیب را به آن اضافه کنید و به خوبی تمام مواد را با یکدیگر مخلوط کنید. حال خمیر پای را بر روی میوه ها کشیده و سپس روی آنرا بوسیله برس، تخم مرغ زده شده را بمالید، حال دارچین و شکر باقیمانده (۲ قاشق غذاخوری) را نیز بر روی این خمیر بریزید، ظرف را در فر قرار داده و اجازه دهید تا خمیر به رنگ قهوه ای طلایی در آمده و پف کند، مدت زمان ۳۵ تا ۴۰ دقیقه مناسب می باشد.
هر واحد حاوی: ۲۶۷ کالری، ۱۱ گرم چربی (۵ گرم چربی اشباع) ، ۳۷ میلیگرم کلسترول، ۲۱۰ میلی گرم سدیم، ۲ گرم پروتئین، ۴۴ گرم کربوهیدرات، ۲۵ گرم شکر و ۳ گرم پنیر

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*