آخرین خبرها

پای سیب و شاه توت

مواد لازم

2 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت
قاشق چایخوری نمک
فنجان به اضافه 2 قاشق غذاخوری شکر
یک کیلو و 200 گرم سیب، پوست گرفته، هسته در آورده و به قطعات نیم سانتی متری برش زده
2 قاشق غذاخوری کره
1 قاشق غذاخوری زنجفیل رنده شده
شاه توت 300 گرم
1 عدد تخم مرغ درشت ، زده شده
قاشق چایخوری پودر دارچین
خمیر آماده و رول شده پای 1 عدد

طرز تهیه:

1. فر را از قبل با درجه حرارت 400 درجه فارنهایت گرم کرده و در ظرف مناسبی نشاسته ذرت، نمک و فنجان شکر رابه خوبی با یکدیگر مخلوط کرده و سپس سیبهای خرد شده را به این مخلوط اضافه کرده و بخوبی سیبها را آغشته به مخلوط کنید.
2. کره را در ظرف مناسبی که بر روی حرارت قرار داده اید ذوب نمایید(بهتراست ظرف 20 سانتی متر قطر آن باشد) زنجفیل را نیز به کره ذوب شده اضافه کنید و تفت داده تا عطر آن به مشام برسد (یک تا 2 دقیقه) .حال شاه توت را اضافه کرده و آنها را با یکدیگر مخلوط کنید.
3. ظرف را از روی حرارت برداشته و مخلوط سیب را به آن اضافه کنید و به خوبی تمام مواد را با یکدیگر مخلوط کنید. حال خمیر پای را بر روی میوه ها کشیده و سپس روی آنرا بوسیله برس، تخم مرغ زده شده را بمالید، حال دارچین و شکر باقیمانده (2 قاشق غذاخوری) را نیز بر روی این خمیر بریزید، ظرف را در فر قرار داده و اجازه دهید تا خمیر به رنگ قهوه ای طلایی در آمده و پف کند، مدت زمان 35 تا 40 دقیقه مناسب می باشد.
هر واحد حاوی: 267 کالری، 11 گرم چربی (5 گرم چربی اشباع) ، 37 میلیگرم کلسترول، 210 میلی گرم سدیم، 2 گرم پروتئین، 44 گرم کربوهیدرات، 25 گرم شکر و 3 گرم پنیر

همچنین ببینید

سفارش آنلاین

سفارش آنلاین برای یک غذای خوشمزه

آیا شما هم از جمله افرادی هستید که بعد از یک روز کاری سخت، دیگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *