آخرین خبرها

3 روش اخذ اقامت دائم کانادا در سال 2023 برای ایرانیان

شاید برایتان جالب باشد بدانید که روش های مهاجرت به کانادا بر خلاف دیگر کشور ها بسیار راحت بوده و معمولا کم هزینه تر می باشند. امروزه بیش از 8 میلیون مهاجر به عنوان مقیم دائم کانادا، در حال زندگی در این کشور می باشند. افرادی که به دنبال اخذ اقامت کانادا هستند، نیاز به گرفتن ویزای کانادا دارند، زیرا بدون داشتن آن ورود به این کشور برای افراد خارجی، امکان پذیر نمی باشد. در این مقاله ما به بررسی مختصر هزینه ها، مدت زمان و شرایط 3 روشِ اکسپرس اینتری، سرمایه گذاری و اسپانسرشیپ خانواده می پردازیم. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع و دیگر پروسه های اقامتی کانادا می باشید، می توانید به وبسایت موسسه مهاجرتی RoyalApply.com مراجعه بفرمایید.

چرا کشور کانادا را برای اقامت دائم انتخاب کنیم؟

پاسخ این سوال در نهایت به تصمیم شخصی هر فرد بر می گردد اما مواردی وجود دارد که می تواند به تصمیم گیری افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند، کمک کند.

 • معیار های زندگی

مقایسه برخی از معیار های زندگی در کانادا و ایران

 • کیفیت زندگی: کانادا در رتبه 25 ام و ایران در رتبه 80 ام از میان 84 کشور بررسی شده، قرار گرفت.
 • شاخص شادی: کانادا با شاخص 7.03 در رتبه ی 14 ام و ایران با شاخص 4.79 در رتبه 107 ام از بین 142 کشور جهان قرار دارد.
 • امید به زندگی: امید به زندگی در کانادا 83.02 سال بوده و ایران 76.97 می باشد، که به ترتیب در جایگاه های 19 و 71 از بین 201 کشور قرار می گیرند.
 • راحت بودن فرآیند مهاجرت

یکی از کم هزینه ترین و آسان ترین کشور های برای مهاجرت، مخصوصا برای ایرانیان، کشور کانادا می باشد. اگر چه تعداد مهاجران بین المللی که آمریکا را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند بسیار بیشتر است اما به دلیل سیاست های دولت های آمریکا در قبال ایران، مهاجرت به این کشور برای ایرانیان بسیار سخت می باشد.

 • رفتار خوب با مهاجران

از هر 5 نفری که در کشور کانادا زندگی می کنند، 1 نفر مهاجر است و حدود 85% مهاجرانی که به این کشور می آیند، به مقیم دائم آن تبدیل می شوند. این کشور همواره پایین ترین تبعیض نژادی را در میان دیگر کشور ها دارد و بیش از 90% مهاجران این کشور از شرایط زندگی خود رضایت دارند.

 1. روش اکسپرس اینتری

بهترین و محبوب ترین روش دریافت اقامت دائم کانادا

Express Entry یا روش سریع پر طرفدار ترین روش مهاجرت به کشور کانادا در سال های اخیر بوده و شرایط آن بسیار ساده از روش های دیگر می باشد. هدف کشور کانادا از این برنامه، جذب نیروی کار متخصص یا اسکیل ورکر بوده که به بهبود اقتصاد و پیشرفت این کشور کمک کنند.

در روش اکسپرس اینتری افراد با توجه به رزومه و سابقه ای که دارند ( تحصیلی، کاری و …) امتیاز دهی می شوند و اگر امتیاز مورد نظر را کسب کنند وارد لیست افراد واجد الشرایط خواهند شد که در نهایت به انتخاب اداره مهاجرت کانادا، از افرادی که در لیست حضور دارند، دعوت به عمل خواهد آمد.

پس از اینکه لیست منتخبین اعلام شد، به آن ها دعوت نامه یا ITA فرستاده می شود. پس از این مرحله افراد می توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند. در این روش اشخاص می توانند به همراه همسر و تمام فرزندان زیر 22 سال خود، اقامت دائم کانادا را در کمترین زمان ممکن، دریافت کند.

 • شرایط روش اکسپرس اینتری چیست؟

افراد بر اساس شرایط سنی، تحصیلی، کاری، سطح زبان و … امتیاز دریافت خواهند کرد که اساس این امتیاز دهی در وبسایت اداره مهاجرت این کشور وجود دارد و شما می توانید با مراجعه به آن، از امتیاز خود آگاه شود.

 • آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی در این روش ضروری است؟

از آنجاییکه این روش، یک روش کاری می باشد و متقاضیان با هدف کار در این کشور اقدام می کنند، پس داشتن یک سطح متوسط زبان انگلیسی ضروری است. اگر چه سطح زبان افراد هر چه بالاتر باشد، امتیاز بالاتری را دریافت خواهند کرد اما داشتن نمره 6 آیلتس برای اقدام از طریق روش اکسپرس اینتری کافی می باشد.

 • مدت زمان پروسه

یکی از مهم ترین مزیت های این برنامه، مدت زمان بسیار کوتاهی است طول می کشد تا شخص به اقامت دائم این کشور دست پیدا کند. اکثر پرونده های این پروسه، در طی مدت تنها 6 ماه بررسی شده که پس از گذشت این زمان، افراد اقامت دائم خود را دریافت خواهند کرد.

 • هزینه روش اکسپرس اینتری

از مزیت های دیگر این برنامه می توان به کم هزینه بودن آن اشاره کرد، به نحوی که برای هر فرد بزرگسال یک خانواده 1365 دلار کانادا و برای فرزندان زیر 22 سال، 230 دلار کانادا می باشد.

 1. روش سرمایه گذاری

مناسب ترین روش برای افرادی که پشتوانه مالی خوبی دارند.

روش سرمایه گذاری یکی از روش هایی است که طی آن کشور ها از افراد خارجی دعوت می کنند تا در آن کشور سرمایه گذاری قابل توجهی انجام دهند و در نتیجه آن، به اشخاص اقامت دائم کشور را اعطاء می کنند. سرمایه گذاری در کشور کانادا نیز یکی از روش هایی است که اشخاص می توانند از آن طریق مقیم دائم این کشور شوند.

 • شرایط روش سرمایه گذاری

سن افراد در این روش دیگر تاثیری بر پروندشان نخواهد داشت و بر خلاف اکسپرس که سن معیاری بسیار مهم می باشد، افراد با هر سنی در این روش شانس دارند. از طرفی سطح زبان انگلیسی که متقاضیان در این روش به آن نیاز دارند، بسیار پایین تر از روش های دیگر بوده و داشتن نمره 4-4.5 آیلتس کافی می باشد.

 • هزینه ها

معمولا هزینه ها در روش های سرمایه گذاری بالا می باشد اما هزینه ای که افراد صرف سرمایه گذاری در کانادا می کنند، در نهایت متعلق به خودشان می باشد و همینطور از طرفی افراد سود ماهانه دریافت خواهند کرد. حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در استان ها متفاوت است اما معمولا به طور کلی حداقل مبلغ 250 هزار دلار کانادا برای سرمایه گذاری در یک طرح اقتصادی مورد نیاز است.

 • مدت زمان

مدت زمان رسیدگی به پرونده سرمایه گذاری بین 1 تا 3 ماه می باشد و معمولا افراد پس از 2 سال می توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند.

 1. روش اسپانسرشیپ خانواده

مناسب کسانی که خانواده نزدیکی در کانادا دارند.

کشور کانادا شرایطی را برای اقامت دائم افرادی که خانواده نزدیکشان مقیم دائم یا شهروند کشور کانادا می باشند، قرار داده است. یکی از روش هایی که محدودیت سالانه در تعداد اعطای اقامت دائم به افراد را ندارد، این روش می باشد.

 • شرایط

اگر همسر شما مقیم دائم یا شهروند این کشور باشد، می تواند برای اقامت دائم شما و فرزندان زیر 22 سالتان اقدام کند و یا می تواند برای برادر، خواهر، برادر زاده و خواهر زاده یا نوه ی خود اقدام کند، اما شرایط کمی متفاوت تر خواهد بود.

 • هزینه ها

هزینه ها در این روش برای هر شخص بزرگسال 1085 دلار کانادا و برای کودکان 155 دلار کانادا خواهد بود.

 • مدت زمان پروسه

به طور کلی مدت زمان این پروسه معمولا 13 ماه می باشد.

سخن پایانی مهاجرت به کانادا

در سال 2023 بیش از 80 روش مهاجرتی به کشور کانادا وجود دارد که شرایط، هزینه ها و مدت زمان شان با یکدیگر تفاوت های زیادی دارد . کانادا یکی از کشور هایی است که همواره مهاجران زیادی را از کشورمان می پذیرد و دومین کشور از لحاظ جمعیت ایرانیان مقیم خارج می باشد. اگر شما می خواهید با جدیدترین اخبار و روش های امور مهاجرتی آشنا شوید، می توانید به موسسه رویال اپلای مراجعه کنید و با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

 مشاوره رایگان با کارشناسان و وکلای مجرب شرکت رویال اپلای بهره مند شوید.

۲۲۴۰۹۱۹ – ۲۲۴۰۸۱۸۱ – ۲۲۴۰۷۱۷۱

همچنین ببینید

هزینه زندگی دانشجویی در قبرس شمالی

قبرس شمالی یک مقصد زیبا و جذاب برای دانشجویان هم از نظر رفاه و زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *