آخرین خبرها

4 نوع اصلی فرزندپروری (سبک والدین شما چیست؟)

[ad_1]

هیچ دو مجموعه ای از والدین یکسان نیستند. هرکدام دیدگاههای مختلفی درباره نظم و انضباط و مجموعه ارزشهای متفاوتی دارند که می خواهند به فرزندان خود القا کنند. اما والدین گرچه از نظر سبک متفاوت هستند ، هدف یکسانی دارند – ایجاد جهانی پر از عشق برای فرزندانشان و راهنمایی آنها در هر مرحله از راه.

در اینجا 4 نوع اصلی فرزندپروری وجود دارد:

فرزندپروری اقتدارگرا

از والدین مستبد غالباً به عنوان مأمورین انتظامی یاد می شود. با قوانین سختگیرانه ای که غالباً برای کودک توضیح داده نمی شوند ، برقراری ارتباط معمولاً یک راه است (فقط از والدین به کودک). نظم و انضباط اولویت والدین مستبد است ، بنابراین آنها سبک تربیتی تربیتی کمتری دارند که اغلب شامل مجازات است. آنها انتظارات زیادی از فرزندان خود دارند و انعطاف پذیری کمی تا حد زیادی ارائه می دهند.

والدین غیر درگیر

همانطور که از نامش پیداست ، والدینی که این سبک را دارند ، درگیر کردن فرزندانشان کم است و تقریباً به فرزندانشان اجازه می دهد هر کاری دوست دارند انجام دهند. ارتباط کمی بین طرفین وجود دارد ، پرورش کمتر والدین و آزادی زیادی برای فرزندان و سبک نظم خاصی استفاده نمی شود. بعضی از والدین این شیوه فرزندپروری را آگاهانه انتخاب می کنند ، اما اکثر والدین غیر درگیر معمولاً اطلاعات کافی در مورد والدین ندارند و از کاری که باید انجام دهند مطمئن نیستند.

فرزندپروری مجاز

والدینی که این سبک را انجام می دهند و همچنین به عنوان والدین تلنگر شناخته می شوند ، خود را دوست فرزند خود می دانند تا شخصیتی معتبر. در حالی که آنها گرم و پرورش یافته و ارتباطاتشان باز است ، آنها راهنمایی و راهنمایی کمی به فرزندشان می دهند و به او اجازه می دهند تا خودش تصمیم بگیرد. والدین مجاز معمولاً قوانینی وضع نمی کنند و حداقل انتظارات را از فرزندان خود دارند.

فرزندپروری معتبر

بسیاری از افراد تصور می کنند که این سبک برای کودکان بسیار مفید است. والدین مقتدر پرورش یافته و منطقی هستند و حتی اگر انتظارات زیادی از فرزندشان داشته باشند ، انعطاف پذیری را ارائه می دهند. وقتی صحبت از نظم و انضباط می شود ، قوانین به وضوح بیان شده و برای کودک توضیح داده می شوند. ارتباط بین طرفین بسیار باز است و به روشی است که جوان درک خواهد کرد. بسیاری از کودکان که توسط والدین معتبر تربیت شده اند ، خود فکر می کنند و خود نظم دارند.

بعضی از والدین از یک شیوه خاص فرزندپروری دقیقاً پیروی می کنند ، اما بسیاری از آنها ترکیبی از سبک ها را تمرین می کنند. کارشناسان توصیه می کنند که به هر سبک به طور متمایز نگاه نکنند بلکه در عوض ، آن را به عنوان یک پیوستار در نظر بگیرند. بسیاری از والدین نیز با بزرگ شدن فرزند ، والدین خود را تغییر می دهند. بنابراین شما بیشتر با کدام سبک فرزندپروری ارتباط دارید؟

[ad_2]

همچنین ببینید

معرفی 10 استایل جذاب زمستانی با انواع کلاه ها!

استایل های زمستانی همیشه جذابیت و زیبایی مضاعفی دارند . با شروع برف و باران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *