موقعیت شما : صفحه اصلی » خانواده
۴ نوع اصلی فرزندپروری (سبک والدین شما چیست؟)

۴ نوع اصلی فرزندپروری (سبک والدین شما چیست؟)

هیچ دو مجموعه ای از والدین یکسان نیستند. هرکدام دیدگاههای مختلفی درباره نظم و انضباط و مجموعه ارزشهای متفاوتی دارند که می خواهند به فرزندان خود القا کنند. اما والدین گرچه از نظر سبک متفاوت هستند ، هدف یکسانی دارند – ایجاد جهانی پر از عشق برای فرزندانشان و راهنمایی آنها در هر مرحله از […]

هیچ دو مجموعه ای از والدین یکسان نیستند. هرکدام دیدگاههای مختلفی درباره نظم و انضباط و مجموعه ارزشهای متفاوتی دارند که می خواهند به فرزندان خود القا کنند. اما والدین گرچه از نظر سبک متفاوت هستند ، هدف یکسانی دارند – ایجاد جهانی پر از عشق برای فرزندانشان و راهنمایی آنها در هر مرحله از راه.

در اینجا ۴ نوع اصلی فرزندپروری وجود دارد:

فرزندپروری اقتدارگرا

از والدین مستبد غالباً به عنوان مأمورین انتظامی یاد می شود. با قوانین سختگیرانه ای که غالباً برای کودک توضیح داده نمی شوند ، برقراری ارتباط معمولاً یک راه است (فقط از والدین به کودک). نظم و انضباط اولویت والدین مستبد است ، بنابراین آنها سبک تربیتی تربیتی کمتری دارند که اغلب شامل مجازات است. آنها انتظارات زیادی از فرزندان خود دارند و انعطاف پذیری کمی تا حد زیادی ارائه می دهند.

والدین غیر درگیر

همانطور که از نامش پیداست ، والدینی که این سبک را دارند ، درگیر کردن فرزندانشان کم است و تقریباً به فرزندانشان اجازه می دهد هر کاری دوست دارند انجام دهند. ارتباط کمی بین طرفین وجود دارد ، پرورش کمتر والدین و آزادی زیادی برای فرزندان و سبک نظم خاصی استفاده نمی شود. بعضی از والدین این شیوه فرزندپروری را آگاهانه انتخاب می کنند ، اما اکثر والدین غیر درگیر معمولاً اطلاعات کافی در مورد والدین ندارند و از کاری که باید انجام دهند مطمئن نیستند.

فرزندپروری مجاز

والدینی که این سبک را انجام می دهند و همچنین به عنوان والدین تلنگر شناخته می شوند ، خود را دوست فرزند خود می دانند تا شخصیتی معتبر. در حالی که آنها گرم و پرورش یافته و ارتباطاتشان باز است ، آنها راهنمایی و راهنمایی کمی به فرزندشان می دهند و به او اجازه می دهند تا خودش تصمیم بگیرد. والدین مجاز معمولاً قوانینی وضع نمی کنند و حداقل انتظارات را از فرزندان خود دارند.

فرزندپروری معتبر

بسیاری از افراد تصور می کنند که این سبک برای کودکان بسیار مفید است. والدین مقتدر پرورش یافته و منطقی هستند و حتی اگر انتظارات زیادی از فرزندشان داشته باشند ، انعطاف پذیری را ارائه می دهند. وقتی صحبت از نظم و انضباط می شود ، قوانین به وضوح بیان شده و برای کودک توضیح داده می شوند. ارتباط بین طرفین بسیار باز است و به روشی است که جوان درک خواهد کرد. بسیاری از کودکان که توسط والدین معتبر تربیت شده اند ، خود فکر می کنند و خود نظم دارند.

بعضی از والدین از یک شیوه خاص فرزندپروری دقیقاً پیروی می کنند ، اما بسیاری از آنها ترکیبی از سبک ها را تمرین می کنند. کارشناسان توصیه می کنند که به هر سبک به طور متمایز نگاه نکنند بلکه در عوض ، آن را به عنوان یک پیوستار در نظر بگیرند. بسیاری از والدین نیز با بزرگ شدن فرزند ، والدین خود را تغییر می دهند. بنابراین شما بیشتر با کدام سبک فرزندپروری ارتباط دارید؟

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*